در این مقاله قصد داریم بهترین گوشی ها را متناسب با بودجه ی شما معرفی کنیم. با ما در همت الکترونیک همراه باشید.

این روز ها گوشی موبایل یکی از اساسی ترین نیاز های زندگی هر شخصی شده است اما متاسفانه در ایران افزایش قیمت بی رویه ی این محصول باعث شده مردم توانایی تعویض سالیانه تلفن همراه را نداشته باشند.

گوشی های معرفی شده در این مقاله علاوه بر قیمت، موجود بودن قطعاتشان در بازار و تعمیر پذیری آسانشان نیز مدنظر قرار گرفته است.

توجه داشته باشید که قیمت های این مقاله مداوم با قیمت های روز محصول بروز میشوند. همچنین این قیمت ها متعلق به گوشی های رجیستر شده با گارانتی است که در وبسایت همت الکترونیک به فروش میرسد.

بهترین گوشی تا ۴ میلیون تومان:

ریلمی C30

از ریلمی C30 میتوان به ابراقتصادی ترین گوشی موجود در بازار ایران اشاره کرد. این گوشی با آندروید  عرضه شده است که با توجه به اپدیت سه ساله احتمالا تا آندروید  آپدیت میشود. این گوشی از یک صفحه نمایش HD 6.5 اینچی استفاده میکند. این گوشی از یک دوربین اصلی 8 مگاپیکسلی استفاده میکند که کیفیت عکس های متوسطی نیز دارد. باتری این گوشی نقطه قوت اصلی آن است که در استفاده ی عادی تا دو روز هم شارژ نگه میدارد. 

از نقاط ضعف این گوشی میتوان به 32 بیتی بودن معماری پردازنده اشاره کرد که این مساله میتواند مانع اجرای برقی نرم افزار ها و بازی های سنگین شود. این گوشی در دو نسخه ی رم 3 و 2 گیگابایت به بازار عرضه شده است.

 


ردمی A2 پلاس

این گوشی از پردازنده ی مدیاتک هلیو G36 ساتفاده کرده است که به نسبت ریلمی C30 از قدرت بالاتری برخوردار است. با توجه به جدیدتر بودن زمان عرضه انتخاب بهتری است. این گوشی از باتری 5000 میلی آمپری و صفحه نمایش HD 6.52 اینچی استفاده میکند. 

ردمی A2 پلاس شیائومی با آندروید 12 گو عرضه شده است که البته اپدیت اندروید 13 را نیز دریافت کرده است. 

در مقایسه با ریلمی این گوشی از نظر موجود بودن قطعات فنی نیز وضع بهتری دارد.